צור קשר לפרטים נוספים  קבל ייעוץ עכשיו

  03-5610605
  Office@dorot.net

  תנאים סוציאליים

  כל עובד אשר מתקבל לעבודה זכאי לא רק למשכורת חודשית, אלא גם לשורה ארוכה של תנאים סוציאליים המגיעים לו כחוק. רגע לפני שאתם חותמים על הסכם העסקה, כדאי לברר את תנאי ההעסקה שלכם והאם המעסיק משלם את כל התנאים הסוציאליים כדת וכדין. אם כך הדבר, יכול גם להגיד לכם תלוש המשכורת הראשון שתקבלו, אשר בו יפורטו כל התנאים המגיעים לכם.

  תנאים סוציאליים – אילו תנאים מגיעים לי כעובד

  תנאים סוציאליים הם מבין הזכויות החשובות ביותר של העובד, אך לא כל העובדים מודעים אליהם. זוהי רשימה של התנאים הנפוצים:

  • שעות נוספות – לא בכל עבודה ישנן שעות נוספות. במקומות עבודה רבים העובדים שוהים במשך 8-9 שעות במשרד ולאחר מכן משוחררים לביתם. שעות נוספות נפוצות בעבודות כמו חברות טכנולוגיות, חברות הייטק או מפעלים שבהם קיים ביקוש גבוה לעבודה. על פי חוק, בשעתיים הראשונות גובה השכר יגיע ל-125%, והחל מהשעה השלישית הוא יעלה ל-150%.
  • דמי מחלה – העובד זכאי לדמי מחלה רק אם עובד במקום עבודתו מעל ל-3 חודשים. החישוב הוא כ-50% החל מהיום השני והשלישי ו-100% החל מהיום הרביעי להיעדרותו.
  • דמי הבראה – תשלום זה משולם בסיום שנת העבודה הראשונה והגובה שלו נקבע בהתאם לוותק העובד. כך, בשנה הראשונה נקבעים 5 ימי הבראה, בשנה השנייה 6 ימים וכדומה.
  • דמי נסיעה – כל עובד המשתמש בתחבורה ציבורית או ברכב כדי להגיע למקום העבודה שלו, זכאי לדמי נסיעה. תשלום זה מחושב לפי כל יום שבו מגיע העובד לעבודה. דמי הנסיעה הם עבור עלות של אמצעי התשלום הזול מבין השניים: חופשי חודשי או כרטיסייה.
  • הפרשות פנסיה – כל מעסיק חייב לבצע לעובד הפקדות לקרן הפנסיה או לביטוח מנהלים.
  • פיצויים – המעסיק צריך לשלם דמי פיצויים לעובד המפוטר, במקרה שבו השכיר עבד במשך שנה ומעלה במקום העבודה.

  דורותנט – לדעת את הזכויות

  התקבלתם לעבודה חדשה? מזל טוב. כעת נותר לכם לברר לגבי תנאים סוציאליים שונים המגיעים לכם כחוק. אם אינכם מבינים גדולים בנושא, אין דבר. תמיד תוכלו לפנות לחברת דורותנט. החברה מתמחה בנושאים פיננסיים שונים כמו זכויות העובד במקום עבודתו, איתור כספים אבודים, ייעוץ לגבי לקיחת הלוואות, קבלת פיצויים עקב עזיבת מקום עבודה, השגת אישורי מס ועוד. 

  קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

  תפריט נגישות