צור קשר לפרטים נוספיםקבל ייעוץ עכשיו
03-5610605
Office@dorot.net

תיקון 16

עובדים רבים היו רוצים להגדיל את שיעור ההפקדות לקרן הפנסיה שלהם, ובזכות תיקון 16 אפשר לעשות זאת כיום. ההחלטה התקבלה בחודש מאי של שנת 2016, ולפיה ההפקדה לביטוח הפנסיוני גדלה בשתי פעימות. בעקבות תיקון זה יכולים העובדים ליהנות מהפרשות גבוהות יותר לקרן הפנסיה, כך שכאשר ייצאו לגמלאות, יוכלו לנצל את הכסף למטרות מגוונות כמו טיסות לחו"ל או עזרה לילדיהם במימון רכישת דירה.

כיצד מיושם צו תיקון 16

מדובר באחד מבין הצווים החשובים ביותר שידעה ישראל, צו אשר מעצים את גודל ההפרשות הפנסיוניות. אך כיצד מיושם צו זה בפועל? אלה כמה דוגמאות בולטות לכך:

  • ההפקדה לתגמולים – שיעור ההפקדה שעל המעסיק לבצע לתגמולים צריך להיות לא פחות מ-5.00%. בהפקדת התגמולים חשוב להביא בחשבון גם את התשלום לכיסוי אובדן של כושר העבודה במקרה של פציעה. 
  • ההפקדה לפיצויים – במסגרת צו תיקון 16, שיעור ההפקדה לפיצויים על ידי המעסיק צריך להיות לא פחות מ-6.00%. את הפיצויים צריך המעסיק לשלם לעובד במקרה שבו מחליט העובד להתפטר או במקרה שבו מחליט המעסיק לסיים עמו את תנאי ההעסקה.
  • קליטת עובד חדש – במקרה שבו מתקבל לעבודה עובד חדש שיש לו ביטוח מנהלים או קופת גמל שאליהם מופרש סכום פיצויים גבוה מזה שמפריש המעסיק הנוכחי, על המעסיק לשלם את האחוז הגבוה מבין שתי תכניות החיסכון. זאת ועוד, העובד יכול לעבור לכל קופת גמל שיבחר במהלך תקופת העבודה שלו.
  • הגבלה בהפקדה – החישוב הכללי של כיסוי אובדן כושר העבודה וקרן תגמולים לא יעלה על 7.5% משכרו של העובד.

דורותנט – כי יש הסבר לכל דבר

מעסיקים חדשים? מרגישים שאינכם מבינים את תיקון 16 לעומק? מחפשים מומחים בתחום שיעזרו לכם להתמצא בכל ענייני ההפקדות לפנסיה עבור העובדים? הצוות המיומן והמנוסה של חברת דורותנט ישמח לעמוד לשירותכם. החברה בעלת ניסיון רב בטיפול בנושאים כמו ביטוחי פנסיה וביטוחי חיים, והיא מספקת שירותי תפעול למעסיקים ולעובדים, תוך שהיא מגשרת בינם לבין גופים כמו ביטוח לאומי או קרן פנסיה. בחברת דורותנט ישמחו לסייע לכם בכל בעיה. תוכלו, למשל, לקבל שירות כמו איתור כספים אבודים, ואולי לגלות כי יש לכם כספים שלא ידעתם עליהם ואשר הושארו לכם במסגרת ירושה או הפקדות לפנסיה ממקום עבודה קודם. 

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני