צור קשר לפרטים נוספים  קבל ייעוץ עכשיו

  03-5610605
  Office@dorot.net

  פדיון פיצויים

  כל עובד נאלץ לעזוב את מקום עבודתו לאחר שעבד בו שנים לא מעטות. הסיבות רבות ומגוונות – סכסוך עם בעל העסק החדש או מעבר מקום מגורים יכולים להיות עילה לפיטורין. רגע לפני שהעובד מתפטר, עליו להחליט אם לבצע פדיון פיצויים. הפיצויים מצטברים בקופת העובד לאורך השנים, וכשמגיע הזמן לעזוב את מקום העבודה, עליו להחליט מה בדעתו לעשות בפיצויים אלה.

  פדיון פיצויים – לבחון כל מקרה לגופו

  לפני שמחליטים מה כדאי לעשות בכספי הפיצויים ומתי מומלץ לפדות אותם, יש צורך להיוועץ באיש מקצוע. אלה כמה סיבות נפוצות לפיטורין ולקבלת פיצויים בעבור הפרישה:

  • פיצויי פרישה – לאחר שנים של עבודה מסורה הגיעה שעתו של האדם לפרוש לגמלאות. מעבר לכספי הפנסיה שמקבל העובד בכל חודש, בעת הפרישה עליו גם לברר לגבי גובה הפיצויים המגיעים לו. סכום הפיצויים משתנה מחברה לחברה והוא תלוי בגורמים כמו מספר שנות העבודה או גובה השכר של העובד.
  • פשיטת רגל – כאשר המעסיק מאבד את כל נכסיו ופושט רגל, עליו לתגמל את עובדיו הנאמנים. תנאים לפשיטת רגל יכולים להיווצר כאשר בית המשפט מוציא צו סגירה נגד בעל העסק או כשבית המשפט ממנה מטעמו מפרק. פדיון פיצויים מגיע במקרה זה לכל עובד שכיר.
  • הפרת חוזה – במקרה שבו הפר המעסיק את החוזה בינו לבין העובד ופיטר אותו לפני הזמן שנקבע מראש, זכאי העובד לקבלת פיצויים. 
  • הלנת פיצויים – לפי חוק הגנת השכר, המעסיק חייב לשלם פיצויים לעובד ביום שבו עוזב העובד את העבודה. לאחר מכן, אם יש איחור בתשלום הפיצויים, רשאי העובד לשעבר לתבוע כספי פיצויים על הפיצויים שלא שולמו.

  דורותנט – כך תדע את זכויותיך

  התפטרתם לאחרונה מהעבודה? בעל הבית סגר את העסק עקב פשיטת רגל? דעו את זכויותיכם ופנו עוד היום לחברת דורותנט. החברה מתמחה בטיפול בנושאים שונים כדוגמת ביטוחי פנסיה לעובד וכן פדיון פיצויים לעובדים אשר עזבו מרצונם או שלא מרצונם את מקום עבודתם. מעבר לשירותים אלה, דורותנט מציעה גם למבוטח שירותי איתור כספים אבודים, טיפול בהלוואת למטרות שונות כדוגמת מימון לימודים בחו"ל, טיפול בנושאי תביעות בגין נזקי רכוש, השגת אישורי מס, ביצוע שינויים בפוליסת הביטוח הנוכחית ועוד.

  פדיון פיצויים

  קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

  תפריט נגישות