צור קשר לפרטים נוספים  קבל ייעוץ עכשיו

  03-5610605
  Office@dorot.net

  הפרשות פנסיוניות

  כל עובד, שכיר או עצמאי, מוכרח להפריש סכום כסף מסוים ממשכורתו במסגרת הפרשות פנסיוניות, כדי שבבוא העת, כשכבר לא יוכל לעבוד כבעבר, יוכל להתפרנס מכספי הקרן. בשל חשיבות הנושא, רבים הם אנשי המקצוע העוסקים בתחום הפנסיה ורבים הם המסלולים הפנסיוניים הנתונים לבחירתו של המבוטח. כל מבוטח רשאי לבחור את המסלול הפנסיוני המתאים לו, תוך התייעצות עם מומחה בתחום.

  הפרשות פנסיוניות במסלולים שונים

  אלה כמה מסלולים נפוצים שבהם יכול המבוטח להשתלב בהתאם למצבו המשפחתי ולקרבה שלו לגיל הפרישה:

  • מסלול יסודי – זהו מסלול שבמסגרתו פנסיית הזקנה זהה פחות או יותר לפנסיה המוענקת במקרה של נכות ואבדן כושר עבודה או במקרים של פטירת המבוטח.
  • מסלול אישי – ישנם אנשים שאוהבים להתאים את סכומי ההפרשים לקרנות הפנסיה השונות בעצמם. לשם כך נוסד המסלול האישי. במסגרת מסלול זה קובע המבוטח את גובה ההפרשות הפנסיוניות שיינתנו לו במקרה של זקנה או נכות, ואת סכום הכסף שיקבלו השאירים במקרה של פטירה.
  • מסלול עתיר ביטוח נכות – הפרשות פנסיוניות לפנסיית הנכות במסלול זה גדלות לכדי 75% משכרו של המבוטח, מנגד – ההפרשות לפנסיית הנכות מוקטנות.
  • מסלול מוטה שאירים – בניגוד למסלול עתיר ביטוח נכות, מסלול מוטה שאירים מאפשר הפרשות פנסיה גבוהות יותר לשאירים ונמוכות יותר עבור פנסיית נכות.
  • מסלול עתיר חיסכון – במסגרת המסלול ההפרשות לפנסיית זקנה הן מקסימליות, וזאת בהשוואה להפרשות לפנסיית נכות ופנסיית שאירים.
  • מסלול פרישה מוקדמת – ישנם עובדים הבוחרים לפרוש בגיל 60, לפני גיל הפרישה שסוכם לפי חוק. במקרה זה מופרשת להם פנסיה מוקדמת וסכומה הוא הסכום הגבוה ביותר שניתן להשיג – בהשוואה למסלולים האחרים.

  דורותנט – מענה לכל שאלה

  יש לכם שאלה בנושא הפרשות פנסיוניות? לא יודעים איזה מסלול פנסיוני מתאים לכם? ניתן לפנות לחברת דורותנט המספקת שירותי תפעול בכל הקשור לתחומים כמו ביטוח פנסיוני או ביטוח חיים. הצוות מעניק שירותי ליווי מקצועיים לעובד ונותן מענה לכל שאלה. בזכות דורותנט יוכל כל עובד לדעת בוודאות את הזכויות הפנסיוניות המגיעות לו, וכל מעביד יוכל להיות סמוך ובטוח שהוא נוהג לפי החוק. החברה מעדכנת את המעסיקים גם בעניין התקנות החדשות של משרד האוצר ומסייעת להם להפוך את מקום העבודה למקום נעים ובטוח מבחינה כלכלית.

  הפרשות פנסיוניות

  קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

  תפריט נגישות