צור קשר לפרטים נוספים  קבל ייעוץ עכשיו

  03-5610605
  Office@dorot.net

  הפקדות פנסיוניות

  רובנו מתייחסים בסלחנות לסכום הכסף היורד מתלוש השכר שלנו בסוף כל חודש, שהרי אנו יודעים כי מדובר בביצוע הפקדות פנסיוניות. בין אם אתם סטודנטים צעירים המתחילים עבודה חדשה ובין אם אתם מבוגרים הקרובים לגיל הפרישה, לכולם יש מסלול פנסיוני שאליו מופרשים סכומי כסף מסוימים. הפרשות סדירות לקרן הפנסיה נועדו להבטיח כי העובד הנאמן והמסור יוכל להתפרנס בכבוד גם לעת זקנה.

  סוגים שונים של הפקדות פנסיוניות

  מסלול קרן הפנסיה אינו כולל רק מקרים של פרישה לגמלאות מגיל 60 ומעלה, אלא גם מקרים מצערים של פגיעה ואבדן כושר עבודה ואף ביטוח שארים במקרה של פטירת המבוטח. המבוטח יכול לבחור מסלול, תוך התייעצות עם איש מקצוע, ואף לעבור למסלול פנסיוני אחר באמצעות הגשת בקשה בכתב. אלה כמה מבין סוגי הפנסיה הנפוצים:

  • מסלול בסיסי – נחשב כמסלול ברירת המחדל. המסלול כולל פנסיית שאירים ופנסיית נכות המוגבלת ל-75% משכרו של העובד המבוטח.
  • מסלול משפחה – מסלול זה מקטין את סכום ההפקדות הפנסיוניות המופרשות לקראת גיל הפרישה, אך מגדיל את סכומי הפנסיה במקרה של פגיעה או פטירה. מסלול זה מאפשר למשפחתו של המבוטח לקבל סכומי כסף גדולים יותר.
  • מסלול אישי – מסלול זה מאפשר למבוטח לקבוע בעצמו את הסכום שיופרש למקרים של אובדן כושר עבדה או פטירה. המסלול נקבע תוך התייעצות עם איש מקצוע בתחום.
  • מסלול מוטה שאירים – הפקדות פנסיוניות אלה מתייחסות למצב שבו המבוטח מעדיף להגדיל את גובה פנסיית השאירים ולהקטין את גובה פנסיית הנכות.
  • מסלול מוטה זקנה – במסגרת מסלול זה המבוטח בוחר להגדיל את ההפרשות הפנסיוניות שלו לטובת פנסיית זקנה, ולהקטין את סכומי הכסף המופרשים לפנסיית שאירים או נכות.
  • מסלול לנבחר – מסלול שנקרא "מסלול כיסוי להורה נבחר" מיועד להפריש סכומי כסף גבוהים להורה שייבחר על ידי המבוטח או לבת זוגו. מנגד, ההפרשות לשאירים אחרים ולפנסיית נכות נמוכות יותר.

  דורותנט – להתאים את המסלול לעובד

  דורותנט היא חברה המתמחה בתפעול עבור ביטוחי חיים וביטוחים פנסיוניים. אם אתם עובדים בחברה וצריכים לקבל מידע בנושאים כמו הפקדות פנסיוניות, הצוות המקצועי של החברה ישמח לעמוד לשירותכם. בחברה מאמינים בשקיפות מלאה כלפי העובד, ולכן הצוות מוכן ללוות את העובד בכל ההליך של ההפקדות לפנסיה המותאמות עם חברות הביטוח. 

  קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

  תפריט נגישות